Navodilo za ocenjevanje škode
Na podlagi sklepa o ocenjevanju škode na stvareh zaradi posledic poplav, visokega snega in žleda med 30. januarjem in 10. februarjem 2014, občine zbirajo obrazce, ki jih posredujejo oškodovanci in ocenjujejo škodo na poškodovanih kmetijskih zemljiščih, razen gozda (obrazec 1), na delno poškodovanih stavbah (obrazec 4) in na poškodovani gradbeno-inženirski infrastrukturi (obrazec 5).
Na podlagi 22. člena Uredbe o metodologiji za ocenjevanje škode, škodo v gozdovih ocenjuje Zavod za gozdove Slovenije. ZGS je ocenil, da gozdne vlake ni smiselno oceniti, saj jih bodo pri popisu upoštevali pri oceni škode v gozdovih, ker gre za podrto drevje.
Zaradi velike razsežnosti pojava in relativno kratkega roka za oceno (14. marec 2014) je ocena poškodovanosti oz. škode v gozdovih možna samo na ravni oddelkov oz. odsekov. Zavod za gozdove Slovenije bo sporočil podatke o poškodovanosti po oddelkih/odsekih, le –ti se bodo v aplikaciji za ocenjevanje škode - AJDA pripisali na raven posamezne parcele znotraj oddelka/odseka in sicer po večinskem principu.
Posebnega vnosa poškodovanosti gozdov po parcelah torej ne bo. Oceno bo naredil Zavod za gozdove. Občine ne vnašajo podatkov v aplikacijo AJDA.
Ravno tako bo Zavod za gozdove ocenil škodo na gozdnih cestah, nato pa se bodo podatki o ocenah škode prenesli direktno v aplikacijo AJDA.
Občine ne vnašajo podatkov v aplikacijo AJDA.